ART / Etchings etc / Colour etching 13978003
nr 1397 8003
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signed, numbered 17/90. Unframed, etsning + handkolorering. Sheet: 87, 5x68 cm,
COLOUR ETCHING, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 17/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
300
SEK 500
Monday May 17 2021
at 18:36:07
100 kr
400 kr
300 kr
350 kr (Robot)
450 kr
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander